Urheilu- ja vapaa-ajankauppaketju XXL on valinnut Helsingin keskustassa sijaitsevan kauppakeskus Citycenterin lippulaivamyymälänsä uudeksi sijainniksi.
Lähes 3 000 neliön kokoinen, kahteen kerrokseen sijoittuva myymälä avautuu Spondan omistamaan Citycenteriin alkuvuonna 2026.
XXL valitsi Citycenterin sen keskeisen sijainnin, erinomaisen näkyvyyden ja vilkkaiden asiakasvirtojen vuoksi.
Monikäyttökohteessa, jossa yhdistyvät kauppakeskus ja modernit toimistotilat, uuden liikkeen valikoima palvelee niin kuluttaja-asiakkaita, matkailijoita kuin keskuksen toimistojen työntekijöitäkin.
–Tavoitteenamme on kehittää Citycenterin tarjontaa jatkuvasti vastaamaan entistä paremmin asiakkaidemme odotuksia ja palvelemaan Helsingissä vierailevien, asuvien ja työskentelevien tarpeita, kommentoi Spondan toimitusjohtaja Christian Hohenthal.
Kuvan lähde: Sponda.